درمان واریکوسل با بهترین روش های طب سنتی

درمان واریکوسل در طب سنتی که مهمترین روشش کاهش میزان سودا در سیاهرگ های بیضه است و مصرف خاکشیر و سکنجنین می تواند به بهبود بیماری کمک کند.

درمان واریکوسل با بهترین روش های طب سنتی

درمان واریکسول به روش طب سنتی کم هزینه و راحت تر است که باید نکاتی را رعایت کنید. پرهیز از غذاهای سودا زا و مصرف جوشانده خاکشیر و سکنجبین و رفع یبوست و ماساژ بیضه ها با روغن گنجد و زالو اندازی که با رعایت این نکات درمان حاصل خواهد شد و داروهای گیاهی دیگری هم وجود دارد که شما می توانید با مشورت پزشک طب سنتی مصرف نمایید.

 بهترین روش درمان واریکوسل کاهش میزان سودا در سیاهرگ های بیضه است.

درمان واریکوسل به شیوه طبّ سنتی

واریکوسل بر اساس دیدگاه طبّ سنتی ایران، حاصل تجمع سودا در سیاهرگهای بیضه است. مهم ترین اقدام در درمان واریکوسل ، کاهش میزان سودای خون در حال گردش در عروق کل بدن یا به عبارتی کاهش سودای عمومی است.

 در درمان واریکوسل عدم استفاده از حمام های سونای خشک یا مرطوب و عدم قرار گیری در جکوزی و استخرهای حاوی آب بسیار سرد ضروری است.

همچنین نپوشیدن شورتها و شلوارهای تنگ و قرار ندادن گوشی های موبایل در جیب شلوار یا کنار کمر روند درمان واریکوسل را تسریع می بخشد

 خاکشیر جوشانده

روزی یک قاشق مرباخوری خاکشی را در یک استکان آب جوش ریخته کمی شیرین کرده میل کنید. اگر خاکشی را نیم کوب کرده و نیز بگذارید به اندازه ۵-۴ قل بجوشد، اثر درمانی آن افزوده خواهد شد. این کار را بهتر است ۳-۲ ماه ادامه دهید.

درمان واریکوسل با طب سنتی خاکشیر

 سکنجبین

سکنجبین نیز یک داروی گیاهی برای درمان واریکوسل است. اگر گرم مزاج هستید ۲ لیوان عسل، ۲ لیوان عرق نعنا و ۱ لیوان سرکه انگور طبیعی را با یکدیگر ترکیب کنید و یک ساعت پس از شام، یک سوم لیوان از آن را با دو سوم لیوان آب مخلوط کرده و بنوشید. این اقدام را به مدت سه الی چهار ماه تا رسیدن به هدف درمان گیاهی واریکوسل بیضه انجام دهید. افراد سرد مزاج می توانند نصف لیوان سرکه انگور را در ترکیب استفاده کنند.

  رفع یبوست

اغلب، با مصرف خاکشی جوشانده، یبوست احتمالی بیمار نیز رفع می شود؛ ولی در غیر این صورت، نسبت به درمان یبوست بیمار اقدام کنید.

ماساژ

برای این کار، روی کیسه بیضه ها و به خصوص قسمتهای بالای آن را روزی یکی یا دو بار و به مدت حداقل یکی دو ماه، با روغن زیتون تصفیه نشده یا روغن کنجد یا مخلوطی از این دو ماساژ دهید. ماساژ را به آرامی انجام دهید و آن را تا وقتی که روغن کاملاً جذب پوست بیضه شود ادامه دهید.

 

 سایر داروها

در صورتی که تمایل به مصرف داروی دیگری داشتید؛ از داروهای ضد سودا استفاده کنید. راحت ترین کار استفاده از دم کرده گل گاوزبان، سنبل طیب(با دو عدد لیمو یا عناب) است.

 تذکّر ۱: زمانهای ذکر شده برای درمان واریکوسل، زمانهای حداکثری هستند و بیمار چند روز پس از شروع درمان، علائم بهبودی را احساس خواهد کرد.

تذکّر ۲: ماساژ بیضه ها با روغن زیتون تصفیه نشده را به تمام مردانی که مشکل ناباروری دارند توصیه می کنم؛ حتی اگر در اقدامات تشخیصی انجام شده، مشکلی نداشته باشند. این کار، کیفیت ساخت اسپرم در بیضه ها را به نحو مطلوبی بالا می برد.

تذکر 3 : برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد بیماری واریکوسل و همچنین علائم و راه های درمان آن به روش پزشکی نوین مقاله بیماری واریکوسل چیست؟ علائم و درمان چگونه است؟ را حتما مطالعه نمایید.